(23 Noiembrie 2018)

ANUNT ANGAJARE - CONSILIER JURIDIC

CERINTE:

• absolvent licentiat in drept, cu experienta relevanta minim 5 ani intr-o pozitie similara;
• cunostinte aprofundate de drept civil, comercial, dreptul muncii si a legislatie in vigoare;
• gandire logica si anticipativa, atentie la detalii, o foarte buna organizere, excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
• excelente abilitati de negociere;
• foarte bune abilitati de lucru in echipa;
• limba engleza – nivel avansat;
• bune cunostinte de operare PC;

RESPONSABILITATI:

• Asigura din punct de vedere juridic reprezentarea companiei in fata instantelor judecatoresti prin depunerea, urmarirea si sustinerea dosarelor si a procedurilor specifice actiunilor in instanta, precum si in fata oricaror autoritati, organe abilitate, colaboratori in vederea solutionarii oricaror divergente/litigii;
• solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal (somatii de plata, concilieri, etc.);
• intocmeste, analizeaza si aproba contractele dintre companie si colaboratori (furnizori, clienti, etc.) conform legislatiei comerciale si civile in vigoare;
• actualizeaza permanent informatiile referitoare la modificarile legislative si pune la dispozitia persoanelor interesate din companie noile informatii si implicatiile pentru activitatea acestora;
• tine evidenta documentelor juridice;
• reprezinta interesele societatii in relatia cu ONRC, OSIM;
• gaseste solutii legale pentru executarea optima si in timp a sarcinilor atribuite;
• consiliaza managementul companiei asupra aspectelor legale ale business-ului;

  Rugam candidatii interesati sa transmita CV actualizat si documente suport care sa ateste indeplinirea cerintelor mentionate anterior pe adresa de e-mail: gabriela.crai@romair.ro sau direct pe pagina web a companiei: www.romair.ro sectiunea Cariera (http://www.romair.ro/cariera/)