(14 Decembrie 2017)

ANUNT ANGAJARE - CONTABIL

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent al unei facultati de profil economic;
  • Experienta: minim 5 ani;
  • Cunostinte obligatorii: evidenta contabila pana la nivel de balanta lunara;
  • Cunostinte temeinice ale legislatiei fiscale in vigoare, a legislatiei contabile, a reglementarilor privind disciplina contractuala si disciplina financiar bancara;
  • Capacitate si dorinta de pregatire profesionala continua;
  • Rezistenta la stres si atentie distributiva;
  • Atentie asupra detaliilor si ansamblului, coroborat cu putere de munca si capacitatea de adaptare rapida;
  • Cunostinte Ciel sau programe similare (nivel avansat).

       RESPONSABILITATI / BENEFICII:

  • Verificarea conformitatii documentelor contabile cu reglementarile legale in vigoare si prevederile contractuale;
  • Verificarea  calculelor matematice;
    Inregistrarea documentelor contabile: casa, deconturi de cheltuieli si deplasare: in lei si valuta, intocmire ordine de plata, clienti, furnizori;
    Evidenta contabila primara : clienti, furnizori, banca etc.;
  • Intocmirea si completarea registrelor contabile si fiscale obligatorii;
    Completarea si depunerea decalaratiilor fiscale lunare, trimestriale si anuale;
  • Intocmirea de situatii si rapoarte corespunzatoare pozitiei ocupate.

Jocuri Online Trilulilu Download YouTube Downloader Muzica Noua Download